איגוד גמלאי המשטרה ושב”ס ע”ר 58-003-490-8

The Israeli Retired Policemen AssociationT.I.R.P.A

בניין מטה מחוז תל-אביב דרך שלמה 18 תל-אביב יפו 68111

טלפון : 03-6319560   פקס : 03-6312447

igodhagimlaim@gmail.com

23.12.2019

קשישים בודדים: כל היום לבד, מול 4 קירות”

רגע לפני חנוכה, אליהו בן ה-81 מספר שקשה לו במיוחד בשבתות ובחגים: “היינו פעם צעירים, אל תשכחו אותנו”. אנה בת ה-90 לא רוצה להפוך לזאב בודד: “מאוד קשה להיות לבד כל הזמן”. 42% מבני 75 ומעלה חשים בדידות, “המגפה של הגיל השלישי” – והתופעה מחמירה עקב הזדקנות האוכלוסייה.

אליהו שטרית מתעורר בכל יום בארבע לפנות בוקר. הוא לא עושה זאת מכיוון שיש לו לאן למהר, אלא בגלל שהוא הולך לישון בשמונה בערב, מנסה לקצר את היום. שגרת יומו נטולת קשר אנושי כמעט לחלוטין, והוא איבד תקווה שמשהו ישתנה.

 

“אני כל היום לבד, מול ארבעה קירות”, מספר שטרית בן ה-81, המתגורר בטבריה. “אין לי עם מי לדבר והימים ארוכים. קשה לי במיוחד בשבתות וחגים. לפעמים אני הולך לשוק, אבל לכל אחד יש את העסק שלו ואף אחד לא מעוניין בשיחה איתי. זה המצב שלי – אין לי מה לעשות ועם מי להיות. זה קשה ואני לא מתחמק מזה. הייתי מאוד רוצה להיות בקשר עם אנשים, זו דרך העולם וזה חסר לי. זה ממש מזיק לנפש. כמו שכתוב בתורה – לא טוב היות האדם לבדו”.”

 

אז התעוררו גמלאים יקרים קומו ועשו את הדבר הנכון , קומו והתנדבו על מנת לשנות את שגרת חייהם של אליהו שטרית וחבריו , מדובר בביקור שבועי אחד בן שעה אחת בשבוע ועשיתם לאליהו וחבריו הקשישים את היום.

צרו אתנו קשר באמצעות המייל : igodhagimlaim@gmail.com